All Posts in archyvas

2010-02-18 - No Comments!

Omnitel sąskaitos

Įraše Archyvams e. laiškuose – NE! įmečiau puntuką į Omnitel, kurie siunčia suarchyvuotas sąskaitas, daržą. Šiek tik vėliau, neapsikentęs parašiau laišką su savo pasiūlymais ir patarimais į Omnitel klientų aptarnavimo centrą. Nežinau ar mano laiškas taip paveikė Omnitel ar kažkokios kitos priežastis, bet šiandien, kaip bebūtų, aš noriu pranešti apie smulkmeną, kurį pradžiugino mane iš pačio ryto: Omnitel atsiuntė nesuarchyvuotą sąskaitą PDF formatu. 3 kartus valio! Be to, verta paminėti dar apie vieną pakeitimą, kuris, man kaip paprastam vartotojui, pasirodė svarbus. Į patį laiško tekstą buvo įdėtas vienas sakinis: „Mokėtina suma: (...) Lt.“. Dar viena smulkmena, tačiau labai maloni ir naudinga. Kaip bebūtų, o iš smulkmenų susideda geras bendras vaizdas.

P.S. Weee! Pagaliau galėsiu peržiūrėti laiškus iš Omnitel tiesiogiai telefone.

2010-01-18 - 6 comments

Archyvams e. laiškuose – NE!

Beveik visada, kai gaunu archyvą prisegtą prie laiško, priimu tai kaip savotišką nepagarbą. Galbūt aš – egoistas, bet man toks būdas nepatogus, be to, yra gaišinamas mano laikas. Praėjo dial-up laikai, nebūtina skaičiuoti (atskira kalba apie mobilųjį internetą) išsiųstus/gautus kilobaitus. Pateisinu, tik kai archyvas naudojamas dideliems kiekiams failų sujungti į vieną failą, bet tikrai nesuprantu, kai atsiunčiamas vienas word dokumentas, įdėtas į archyvą. Kodėl aš toks kategoriškas? Viskas paprasta:

  • E. pašto paslaugų tiekėjų (Gmail, Yahoo ir t.t.) svetainės bei šiuolaikinės e. pašto programos leidžia peržiūrėti daugelį failus (bet ne archyvus!), neparsiunčiant jos į kompiuterį ar nereikalaujant papildomos programinės įrangos. Laiko skirtumas tarp greitos dokumento peržiūros ir išarchyvuoto dokumento peržiūros yra ženklus. Be to, iš kitos pusės, įkeliant failą į archyvą, taip pat gaišinamas laikas.
  • Dokumentai archyve reikalauja turėti 2 programas vietoje vienos, t.y. reikalinga ne tik dokumento peržiūrai skirtą programinę įrangą, bet ir archyvavimo programa.
  • Vartotojai, kurie naudojasi mobiliais telefonais pašto peržiūrai, negali peržiūrėti dokumentų archyve. Pvz. iPhone vartotojai.
  • Siųsdamas archyvą, siuntėjas labai retai pagalvoja ar gavėjas mokės atidaryti archyvą. Negalima pamiršti, kad yra nepatyrusių vartotojų, kurie gali turėti sunkumų atliekant veiksmus su archyvais.

Reziumuojant, noriu dar kartą parašyti – „Archyvams e. laiškuose - NE!“ bei įmesti puntuką į Omnitel, kurie siunčia suarchyvuotas sąskaitas, daržą.