All Posts in BAR kodas

2010-02-01 - 3 comments

Idėjos prekybos centrui

Ar žinote, kad prekių vežimėliai buvo sugalvoti dar 1937 m. ir nuo to laiko beveik nesikeitė?
1937 metais (kiti šaltiniai mini 1936 m.) Humpty Dumpty prekybos centro savininkas Sylvanas Goldmanas (angl. Sylvan Goldman) prie sulankstomosios kėdės pritvirtino ratukus ir du krepšelius. Pirkėjai naujuoju vežimėliu nesusižavėjo: moterys teigė per visą gyvenimą ir taip prisistumdžiusios vaikiškų vežimėlių, o vyrai bijojo pasirodyti silpni. Naujas išradimas sulaukė sėkmės tik tada, kai Sylvanas Goldmanas pasamdė statistų stumdyti vežimėliams. Dabar mažai kas įsivaizduoja apsipirkimą prekybos centre be prekių krepšelio ar vežimėlio, todėl norėčiau pasiūlyti porą idėjų kaip patobulinti apsipirkimo procesą prekybos centre. Read more

2009-11-05 - 6 comments

Paprastesnis klubinis gyvenimas

Nesu užkietėjęs klubinėtojas, bet naktiniuose klubuose kartais apsilankau. Erzina vienas dalykas - nėra galimybės kur nors saugiai pasidėti daiktus. Tikrai, su mielu noru kur nors palikčiau kišenių turinį (raktai, mobilus telefonas, smulkus pinigai, piniginė ir t. t.) ir linksminčiausi negalvodamas nei apie mano kišenių turinio saugumą, nei apie kišenių svorį. Aišku, atsirastų problemos: jei aš palikčiau laikymo kameroje piniginę, kaip sumokėčiau už gerimus arba koks turėtų būti raktas nuo kameros, kad jo nepamesčiau ir t. t.

Problemos sprendžiamos gan banaliai. Tikriausiai, kiekvienas yra matęs vienkartinio naudojimo apyrankes, kurias plačiai naudojamos daugelyje vietų. Ant jų būti galima spausdinti brūkšninius kodus, kurie identifikuotų lankytoją. T.y. įeinant į klubą, ant rankos būtų uždedama apyrankė, kurį tarnautų ir kaip kreditinė kortelė, ir kaip raktas nuo daiktų laikymo kameros. BAR kodų sistemos puikiai veikia bibliotekose, parduotuvėse, renginiuose ir t. t.

Pavyzdžiui, kiekvieną kartą kai nori nusipirkti gerimą, nereikėtų ieškoti pinigų, užtektų leisti barmenui nuskaityti  brūkšninį kodą, o sumokėti galėtum prieš išeinant. Apsaugai nuo sūkčiavimo, kiekvienas vartotojas turėtų kažkokią kredito ribą, kurį kartu būtų bauda už „pamesta“ apyrankę. Panašiai būtų ir su laikymo kameromis: nuskaito apyrankę, padeda daktus į kamerą bei susieja apyrankės kodą su kameros kodu. Kai ateini pasiimti daiktų, nuskaito apyrankę ir kompiuteris parodo, kurį kamera tau priskirta.

Be to, tokios apyrankės padėtų rinkti papildomą informaciją: kiek vartotojų ateina į klubą, bet nieko neperka prie baro, kada daugiausia ateina/išeina žmonių ir t. t.

Ką manote? Ar toks variantas pavyktų Lietuvos klubuose?