All Posts in Delfi

2011-08-09 - No Comments!

Ar įstatymas privers gauti leidimą kaupti duomenis apie vartotojus internete?

Kurį laiką atgal pasirodė diskusiją, apie tai, kad įstatymais privers gauti leidimą kaupti duomenis apie vartotojus internete. Atėjo rugpjūtis, lyg ir nieko neįvyko.

Įsiskaičiau į projektą. Kiek suprantu visas sambūris dėl sakinio:

Saugoti informaciją arba suteikti galimybę naudotis jau saugoma informacija abonento ar faktinio elektroninių ryšių paslaugų naudotojo galiniame įrenginyje leidžiama tik su sąlyga, kad atitinkamam abonentui ar faktiniam elektroninių ryšių paslaugų naudotojui vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymu suteikus aiškią ir išsamią informaciją, įskaitant informaciją apie tvarkymo tikslus, jis davė sutikimą. Šios nuostatos nedraudžia techninio saugojimo ar naudojimosi duomenimis, kurio vienintelis tikslas yra perduoti informaciją elektroninių ryšių tinklu, taip pat būtinais atvejais teikti informacinės visuomenės paslaugas, kurias užsako abonentas ar faktinis elektroninių ryšių paslaugų naudotojas.

Read more

2009-07-23 - 6 comments

Kova prieš rašymą šveplai ar iškreiptai

Skaityti tekstą, parašytą šveplai - tai kaip skaityti užrašytą šūdu ant sienos: lyg ir suprantama viskas, ir vis tiek nemalonu.

Nežinau, kas šios citatos autorius, bet man jį patinka. Jį atskleidžia mano vidinį jausmą, kai skaitau pvz. delfi.lt ar alfa.lt komentarus. Be abejo, didelė pagarba delfi.lt už tai, kad jie prašo saugoti kalbą ir rašyti komentarus lietuviškomis raidėmis, bet tai neveikia. Todėl siūlau filtruoti ir nepraleisti šveplai ar iškreiptai parašytus komentarus. Aišku, problema yra filtravimas. Bet, šioje vietoje, manau, programuotojai pasakytų, kad nėra nieko neįmanoma. Pradžiai, pvz. galima būtų filtruoti pagal paprasčiausius šveplai parašytus žodžius: ka (ką), as (aš), stai (štai), kodel (kodėl) ir t. t. Tai pat, reikėtų filtruoti pagal nelietuviškas raidės - w ir x.
Papildomai galima būtų pabraukinėti neteisingai parašytus žodžius (panašiai kaip kalbos tikrinimas teksto redaktoriuose) ir rašyti patarimus iš kalbos kultūros.
Idėja lieka idėja. Netikiu, kad kada nors pamatysime ją įgyvendintą ir kad kažkas išdrįs komentaruose blokuoti komentarus ar mokyti vartotojus, kurie parašė šveplai.

2009-07-10 - No Comments!

Naujienų portalo enciklopedija

Šį kartą pasidalinsiu idėja iš praeities, prieš beveik metus ją siūliau Delfi ir Alfa naujienų portalams.  Tada šie projektai buvo pavadinti - Delfipedija ir Alfapedija. Šios idėjos esmė labai paprasta -  straipsnių bazė-enciklopedija, kurioje struktūriškai ir sistemiškai pateikti duomenys apie žmones, organizacijas bei įvykius, kurie dažnai sutinkami Lietuvos naujienose. Pagrindinis projekto tikslas - pateikti vienoje vietoje duomenys, kurie padėtų skaitytojams lengviau suprasti Lietuvoje ir pasaulyje vykstancius įvykius. Straipsnių medžiagos šaltiniais taptų pačios naujienos, o nuorodos į naujienas padėtų paprastiems skaitytojams sužinoti daugiau neišeinant iš naujienų portalo.

Ši idėja man iki šiol įdomi, todėl  jei atsirastų žmonių iš kitų naujienų portalų, kurie norėtų šią idėją įgyvendinti, mielai padėsiu savo mintimis.