All Posts in pavadinimas

2010-02-01 - No Comments!

Ir dar kartą apie klubinį gyvenimą

Dažnai išgirdęs patinkančią dainą, įjungiu iPhone įdiegtą Shazam ir bandau atpažinti dainą. Tačiau klube taip elgtis būtų negražu bei trukdytų šokti. Be to, ne visi gi turi Shazam ir gali sužinoti grojamos dainos pavadimą, o prieiti prie Dj ir paklausti dainos pavadinimo dažnai pritrūksta drąsos. Todėl norėčiau, kad kur nors klube būtų rodoma kokia daina ar dainos šiuo metu grojamos.

2009-10-10 - 2 comments

3 taisyklės apie kabučių naudojimą įmonių, įstaigų ir organizacijų pavadinimuose

  1. Pavadinimai su įmonės bendrinį vardą reiškiančiais žodžiais yra tiesioginės reikšmės, ne simboliniai, ir rašomi be kabučių, pvz., UAB Šiuolaikinio meno centras (ne UAB „Šiuolaikinio meno centras“). Kitais atvėjais būtina naudoti kabutes.
  2. Jeigu įmonės pavadinimas, sudarytas tik iš didžiųjų raidžių, tai jis rašomas su kabutėmis, be tarpų ir skyrybos ženklų. Tačiau, jei pavadinimas yra neoficialus, tai kabučių nereikia, plg.: Sveikatos apsaugos ministerija.
  3. Autobusų parkų, komunalinių ūkių ir pan. pavadinimų rašyba kartais ne visai aiški, nes žodžiai keliareikšmiai. Vis dėlto pamažu nusistovi jų rašymas be kabučių, t. y. jie suvokiami kaip gimininiai žodžiai, reiškiantys įmonės rūšį, plg.: VĮ Valstybės turto fondas (ne VĮ „Valstybės turto fondas“).