All Posts in pinigai

2010-05-03 - 5 comments

Lito ženklas

Specialius ženklus turi ne tik pačios populiariausios valiutos kaip euras (€), Jungtinių Valstijų doleris ($), svaras sterlingų (£ arba ₤), Japonijos jena (¥) ar Kinijos juanis (Ұ). bet ir tokios kaip Tailando batas (฿), Ganos sedis (₵), Kosta Rikos kolonas (₡), Lenkijos zlotas (zł), Nigerijos naira (₦) ir t. t.

Kuo mes prastesni už kitus? Niekas nedraudžia valstybėms susigalvoti ir naudoti valiutos ženklą. Aišku, valiutos simbolis labiau reikalingas dėl grožio, bet jis turi ir praktinę naudą. Lito ženklą būtų patogu naudoti neoficialiuose dokumentuose, nes jis būtų trumpesnis nei visas valiutos pavadinimas arba oficiali jo santrumpa, t. y. nebereikėtų rašyti litai, lito, litą, Lt ir pan. Be to nežymiai sumažėtų rašalo naudojimas.

Dažniausiai valiutos simbolis sudaromas iš perbrauktos (viena ar 2 linijomis) didžiosios pirmos valiutos pavadinimo raidės, todėl galima būtų tiesiog naudoti taip: L.

UPD: Veni. Vidi. tinklaraščio straipsnis apie lito ženklą

2010-01-25 - No Comments!

Skolų etiketas

Pinigų skolinimas (o taip pat ir kitų daiktų) yra ganėtai „jautri“ paslauga. Skolindami ką nors, mes rizikuojame (ypač pirmą kartą), kad mums gali negrąžinti, o nepaskolinus – rizikuojame savo geru įvaizdžiu. Taigi, ką daryti tokioje situacijoje? Į pagalbą siūlau pasitelkti kasdienio etiketo normas.

Skolindami ką nors aptarkite grąžinimo laiką ir sąlygas. Prieš ką nors paskolinant, nesigėdykite paklausti apie grąžinimą bei aptarkite sąlygas. Šis patarimas ypač aktualus skolinant pinigus. Jei yra vėluojama grąžinti paskolintą daiktą arba pinigus, nebijokite apie tai priminti. Be abejo, toks priminimas yra nemaloni procedūra abiems, bet pagal etiketo normas jį yra priimtina. Paklausus apie skolos grąžinimą, skolininkas privalo atsiprašyti ir grąžinti arba nurodyti kitą grąžinimo datą. Geriausia neleisti tokiai situacijai įvykti.

Etiketo normos taip pat nusako, kad skolinant pinigus, galima susitarimą įtvirtinti raštu. Šiame veiksme nėra nieko įžeidžiančio. Pasikartosiu, skolinimas – yra „jautri“ paslauga, todėl šioks toks atsargumas yra priimtinas. Taip pat, nederėtų įsižeisti, jei jus vardą ir pinigų sumą, skolinantys įrašys į užrašų knygelę.

Jei matote, kad dėl kažkokių priežasčių negalite grąžinti skolos laiku, būtina apie tai įspėti žmogų, iš kurio daiktas arba pinigai buvo paskolinti, ir paklausti ar sutiktų jis dar šiek tiek palaukti. Gavus neigiamą atsakymą, būtina nedelsiant grąžinti skolą. Pvz. galima pasiskolinti pinigus iš kito žmogaus ir atiduoti skolą.

Smulki pinigų suma gali būti grąžinama matant 3 asmenims, didelė pinigų suma – tik privačiai. Rekomenduojama pinigus grąžinti be voko ko stambesnėmis kupiūromis. Smulkūs daiktai atiduodami susitikus, didesni – namuose arba kitoje patogioje vietoje. Daiktai turi būti grąžinami tokioje būklėje, kokia ji buvo skolinant. Jokiu būdu negalima grąžinti sugedusio daikto, motyvuojant prasta kokybe. Daiktas turi būti pakeistas nauju. Esant artimiems draugiškiems santykiams, galima aptarti daikto remonto galimybę.

Bet koks skolos aptarinėjimas girdint kitiems asmenims yra nepriimtinas. Taip pat nepriimtina aptarinėti skolos detalių su trečia šalimi. Skolos perleidimas galima tik, jei visos suinteresuotas šalis buvo informuoti bei sutinka.

Ir pabaigai, paskutinis patarimas – gavę neigiamą atsakymą į prašymą ką nors paskolinti, neįsižeiskite ir priimkite šį atsakymą be papildomų emocijų. Bet koks, net labai artimas žmogus neprivalo nieko jums skolinti.

2009-11-24 - No Comments!

Pinigai už turinį

Dažnai informacinių ar pramoginių portalų kūrėjams kyla klausimas: Kaip pritraukti žmones, kad jie kurtų naują turinį ir dėtų į svetainę?
Vienareikšmiško atsakymo į šį klausimą nėra. Kiekvienai svetainei yra savas atsakymas, kuris priklauso nuo lankytojų auditorijos, nuo svetainės tikslų, nuo lankytojų motyvacijos skatinimo ir t. t.

Šiame įraše vieną iš motyvavimo būdų – motyvavimas per pinigus. Kiekvienas daugiau mažiau didesnis portalas bando gyventi iš reklamos. Kodėl gi vardan didesnės vartotojų motyvacijos, potencialaus pelno bei geresnio turinio nepasidalinti su autoriais pinigais? Pvz. straipsnio autorius gauna kažkokį užmokestį už tai, kad lankytojas straipsnio puslapyje paspaudžia reklaminį skydelį arba nuorodą. Be abejo, iškart neišvengiamai atsirastų autorinių honorarų administravimo kaštai, todėl norint to išvengti, siūlyčiau pasinaudoti AdSense ar kitų panašių servisų pagalba. Adsense atveju, kiekvienas Adsense lankytojas gauna leidėjo ID (pvz. mano numeriukas – pub-3077003901413181). Šis numeris nusako kam turėtų būti skiriami pinigai už paspaudimus. Straipsnio autoriui tereikėtų kažkur svetainėje (pvz. prie nustatymų) įrašyti savo ID, o portalo kūrėjams - parašyti mažą kodo gabalą, kuris priklausomai nuo straipsnio autoriaus sugeneruoti reklamos atvaizdavimo skriptą su autoriaus ID. Gaunama abipusė nauda: svetainės kūrėjas gauna geresnį tūrinį, didesnį lankomumą, potencialą pardavinėti reklamą, o straipsnio autorius – pinigus už paspaudimus.

Manau, šis būdas turėtų suveikti tokiuose portaluose kaip ikrauk.15min.lt, kur lankytojai yra skatinami rašyti.