All Posts in programa

2015-01-19 - 5 comments

15+ OS X programų, kurias būtina turėti – po 5 metų

Prieš daugiau nei 5 metus parašiau pirmąjį MacOS X programų, kurias būtina turėti, sąrašą. Per šiuos metus daug kas pasikeitė: atsirado Mac App Store, kuris paskatino mane pirktis programinę įrangą, MacOS X atsinaujino net iki 10.10 ir tapo OS X Yosemite, pasikeičiau aš ir mano poreikiai, ir t. t. ir panašiai. Dėl šios priežasties nutariau atnaujinti sąrašą ir pasidalinti savo dabartiniais favoritais. Read more

2010-04-23 - 4 comments

Nešiojamojo kompiuterio energijos taupymo patarėjas

Vakar, kai eilinį kartą išsikrovė nešiojamas kompiuteris, o aplink nebuvo elektros maitinimo lizdo, pagalvojau, kad trūksta programos, kurį padėtų pailginti nešiojamo kompiuterio (ar telefono) nepajungto prie elektros tinklo darbo trukmę.  Pabandžiau ieškotis internete, bet, deja, nieko panašaus neradau. Ieškojau programos, kurį patartų kokius veiksmus atlikti (pvz. sumažinti ryškumą, išjungti nenaudojamas fonines programas ar tarnybas, programiškai išjungti techninę įrangą ir t. t.), kad kompiuteris ilgiau išgyventų bei parodytų realų sutaupytą laiką. Baterijos veikimo trukmę galima pailginti 30-45 minutėmis, jei racionaliai naudosime energijos taupymo nustatymus. Keista ir nesuprantama, kodėl iki šiol nėra sukurto sprendimo, juk situacija ganėtinai dažnai pasitaikanti. Aišku, visus šiuos veiksmus galima atlikti pačiam (sumažinti ryškumą, išjungti nenaudojamas programas, ištraukti USB raktą, išjungti tinklo adapterius ir t. t.) , bet norėjosi ko nors elegantiško ir greito sprendimo.

Jei kam nors įdomu įgyvendinti tokią programą, galėčiau padėti su dizainu ir patogumo naudotis klausimais.

2009-10-11 - 4 comments

(Elektroninis) verslas Lietuvoje

Esu vienas iš nedaugelio žmonių su malonumu skaitantis teisės aktų projektus. Mane domina kur link keliauja Lietuva, o būtent teisės aktai iš dalies nusako kryptį. Šiandien skaičiau LRV nutarimo „Dėl elektroninio verslo plėtros skatinimo 2010-2012 metų programos patvirtinimo“ projektą. E. verslo vadybos studentui tai turėtų būti įdomus dokumentas, tačiau, deja, skaičiau su nusivylimu. Kažkodėl susidarė toks įspūdis, kad milijonai vėl bus leidžiami vėjams. Kodėl? Kokia turėtų būti informacinė svetainė, kad ji kainuotų 1 milijoną litų?

Man, kaip paprastam piliečiui, normaliai nepaiškino siekiamos naudos, o ir programos uždaviniai - e. informacinių sistemų kūrimas, man atrodo abejotinas. Vienintelis programos tikslas - gauti pinigus iš ES.

Bet pradėkime nuo pat pradžių. Programoje teigiama, kad smulkusis ir vidutinis verslas Lietuvoje liečiau savo veikloje pritaiko IRT, ir todėl reikia jį skatinti. Mano manymu, tai yra nesąmonė. Bendra situacija yra tokia, kad virš 90 proc. Lietuvos įmonių naudoja savo darbe kompiuterius ir internetą (programoje pateikti šiek tiek kitokie, bet labai nesiskyriantys duomenys), tačiau beveik visos inovatyvios įmonės (ar reikia turgaus bobutes irgi priversti naudotis IRT?) turi beveik 100 proc. rodyklius. Ar tuo maža? Mano manymu, valstybė turėtų sudaryti sąlygas vystytis verslui, t.y. šalinti teisinius, organizacinius ir administracinius barjerus, o naujųjų technologijų panaudojimas taps neatsiejamų plėtros bruožų. Tada ir atsirastų e. verslas.

Bendrai, man nepatinka terminas elektroninis verslas. Verslas yra verslas, nepriklausomai kokioje aplinkoje jis yra vykdomas. Mano manymu, nereikėtų sureikšminti žodžio elektroninis.

2009-09-08 - 1 comment.

15 MacOS X programų, kurias būtina turėti

Neseniai įdiegiau į savo senutį MacBook naują operacinę sistemą - Mac OS 10.6 Snow Leopard. Viskas praėjo gan sklandžiai ir greitai. Nauja operacinė nepaliauja džiūginti, tačiau šis įrašas ne apie ją. Įdiegęs sistemą, supratau, kad man kažko trūksta ir be tam tikrų programų jaučiuosi nepatogiai. Nutariau ir sau ir jums pasidaryti sąrašą programų, kurias būtina įdiegti po OS atnaujinimo. Visos programos yra nemokamos, todėl siūlyčiau išbandyti.

 1. Quicksilver - greitasis programų paleidimas;
 2. VLC - video failų grotuvas;
 3. Growl - informacinių pranešimų sistema;
 4. Skype - interneto pokalbių programa, bet turbūt visi ir taip žino, kas tai yra ir su kuo valgoma;
 5. Transmission - paprastas, nemokamas BitTorrent klientas;
 6. Perian - QuickTime  papildomų komponentų rinkinys;
 7. Filezilla - FTP klientas, bylų parsisiuntimo programa;
 8. The Unarchiver - universalus archyvatorius;
 9. Xee - vaizdų apdorojimo programa;
 10. Opera - interneto naršyklė (atsiprašau, bet nemėgstu aš Safari);
 11. AppCleaner - programų ištrinimas iš sistemos;
 12. Evernote -  užrašų ir įrašų saugojimo programa;
 13. Vienna - RSS skaitimo programa;
 14. RCDefaultApp - sistemos nustatymų keitimas, programų pagal nutylėjimą pasirinkimas;
 15. InsomniaX - neleidžia kompiuteriui persijungti į Sleep režimą.

Kokias programas naudojate Jūs? Be kokių programų neįsivaizduojate savo obuoliuko?