All Posts in trumpinimas

2010-05-03 - 5 comments

Lito ženklas

Specialius ženklus turi ne tik pačios populiariausios valiutos kaip euras (€), Jungtinių Valstijų doleris ($), svaras sterlingų (£ arba ₤), Japonijos jena (¥) ar Kinijos juanis (Ұ). bet ir tokios kaip Tailando batas (฿), Ganos sedis (₵), Kosta Rikos kolonas (₡), Lenkijos zlotas (zł), Nigerijos naira (₦) ir t. t.

Kuo mes prastesni už kitus? Niekas nedraudžia valstybėms susigalvoti ir naudoti valiutos ženklą. Aišku, valiutos simbolis labiau reikalingas dėl grožio, bet jis turi ir praktinę naudą. Lito ženklą būtų patogu naudoti neoficialiuose dokumentuose, nes jis būtų trumpesnis nei visas valiutos pavadinimas arba oficiali jo santrumpa, t. y. nebereikėtų rašyti litai, lito, litą, Lt ir pan. Be to nežymiai sumažėtų rašalo naudojimas.

Dažniausiai valiutos simbolis sudaromas iš perbrauktos (viena ar 2 linijomis) didžiosios pirmos valiutos pavadinimo raidės, todėl galima būtų tiesiog naudoti taip: L.

UPD: Veni. Vidi. tinklaraščio straipsnis apie lito ženklą

2009-06-14 - No Comments!

Kaip trumpinti būdvardį „elektroninis“ junginiuose?

Šiuolaikiniame pasaulyje gan dažnai tenka naudoti žodžių junginius, kurių pirmasis žodis yra elektroninis, -ė: elektroninė komercija, elektroninis verslas, elektroninis bankas ir t.t. Dažnai klystama rašant „e-bankas“, „e-komercija“, „e-verslas“ (panašu į angl. „e-commerce“, „e-business“), tačiau būdvardžio elektroninis, -ė taip trumpinti negalima. Žodžių junginiai, kurių trumpinamas tik pirmas žodis, reikalauja taško, todėl brūkšnelis nerašomas. Taigi ne e-verslas, o e. verslas, ne e-parašas, o e. parašas, ne e-bankas, o e. bankas.

Junginį elektroninis paštas siūloma trumpinti el. paštas arba el. p., tačiau derinant prie sistemos galimi ir tokie sutrumpinimai: e. paštas arba e. p.

Šaltinis: www.vlkk.lt