2010-01-14 - 1 comment.

Kur „e“ per daug – tas nesveika

Pasaulis keičiasi, o kartu keičiamės ir mes. E. bankininkystę dabar naudojasi (arba priversti naudotis) beveik visi. Ji kaip mobilus telefonas ar e. paštas tapo kasdienio naudojimo dalykas. Tačiau, ne veltui liaudies išmintis sako, kad kas per daug – tas nesveika. Būtent toks „nesveikas“ atvejis šiandien įvyko MRU bibliotekoje. Mane paprašė apmokėti delspinigius už laiku neatiduotas knygas. Tai normalu ir visiškai suprantama, tačiau, kai paklausiau kur reikėtų sumokėti, gavau netikėtą atsakymą: „Įmokos pervedamos į Mykolo Romerio universiteto sąskaitą, o mokėjimo kvitą būtina atnešti į bibliotekos abonementą“.

Kodėl tai „nesveika“?

  • Nėra galimybės atsiskaityti grynais.
  • Pervedimo per e. bankininkystę kaina (iš Swedbank sąskaitos į Swedbank sąskaita – 0,80 Lt) gali būti didesnė už delspinigių sumą. Mano atveju, buvo 2,50 Lt, tačiau net šiai sumai 0,80 yra 32 proc. Man negaila tų 80 ct, bet kodėl man nepaliekama teisė pačiam apsispręsti?
  • Aš nesinešioju su savimi kodų lentelės. Aišku, galėčiau padaryti su M-parašu, bet ką daryti tiems kas nepasirašęs M-parašo sutarties?
  • Bibliotekoje galima pasinaudoti kompiuteriu nemokamai, tačiau spausdinimas yra mokamas. Būtina įsigyti spausdinimo kortelę, kurios minimali kaina – 5 Lt

Blogiausia, kad viskas sprendžiama neatsižvelgiant į studentų patogumą.

Published by: Igor in Subjektyvūs pastebėjimai

Comments

Aurimas
2010-01-14 at 23:29

Esmė ta, jog biblioteka neturi kasos aparato. Jo įsigyjimui reikėtų daug betvarkės. Todėl tokia sistema paprastesnė.
Pas mumis (KTU) irgi taip buvo. Kol kažkas neapsikentė ir susitarė, jog apmokėti už bibliotekos skolas galima knygyne.

Oh ir niekas nedraudžia kaip ir po senovėje mokėti banke. Tik teks sumokėti truputi daugiau už pinigų pervedimą ir eilutėj palaukti kokį pusvalanduką ar valandą visą…

Leave a Reply

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.