2015-01-19 - 5 comments

15+ OS X programų, kurias būtina turėti – po 5 metų

Prieš daugiau nei 5 metus parašiau pirmąjį MacOS X programų, kurias būtina turėti, sąrašą. Per šiuos metus daug kas pasikeitė: atsirado Mac App Store, kuris paskatino mane pirktis programinę įrangą, MacOS X atsinaujino net iki 10.10 ir tapo OS X Yosemite, pasikeičiau aš ir mano poreikiai, ir t. t. ir panašiai. Dėl šios priežasties nutariau atnaujinti sąrašą ir pasidalinti savo dabartiniais favoritais.

Pradėkime nuo iškritusiųjų iš sąrašo:

 • Quicksilver pralaimėjo kovoje su standartine OS X Yosemite Spotlight funkcija.
 • Growl taip pat pralaimėjo kovą su standartine OS X Yosemite pranešimų funkcija. Pliusų nepridėjo ir tai, kad programa pasidarė mokama (3,99€).
 • Perian iškrito iš sąrašo dėl nereikalingumo. Standartinis Quicktime krito nelygioje kovoje prieš VLC.
 • Dėl iš sąrašo iškritusios Xee turbūt labiausiai gaila, bet ji pasidarė mokama ir apaugo nereikalingomis funkcijomis. Bent kiek geresnės alternatyvos neradau, todėl naudoju standartinę Preview.
 • Po perėjimo prie Webkit ir funkcionalumo sumažėjimo, Opera vietą užėmė Safari. Ilgą laiką aš buvau nusiteikęs prieš Safari, bet pastarieji atnaujinimai, integracija su kitais Apple servisais ir stabilus veikimas pastūmėjo mane pakeisti nuomonę.
 • Kaip nebūtų gaila, bet RSS nukeliavo į užmarštį, o ją pakeitę socialiniai tinklai bei svetainės-agregatoriai nereikalauja iš manęs papildomos programinės įrangos. Dėl šios priežasties anksčiau mano labai mėgstama Vienna tapo nereikalinga.
 • RCDefaultApp taip pat tapo nereikalingas po OS X atnaujinimų. Gaila!
 • InsomniaX nedingo iš mano kompiuterio, bet paskutinį kartą buvo naudota daugiau nei prieš metus, todėl jos negalima įtraukti į sąrašą programų, kurias būtina turėti.

Taigi, iš 15 programų sąrašo liko tik septynios: FilezillaSkype (labai ant ribos, Facebook ir mobiliosios žinučių apsikeitimo programos vis labiau ir labiau išstuminėja Skype iš mano kasdienio naudojimo), VLCTransmissionAppCleanerEvernoteThe Unarchiver.

Atsilaisvinusias vietas užėmė štai tokios programėlės:

 • Dropbox – failų saugojimui. Prieš keletą mėnesių nusprendžiau savo pagrindinius failus ir visą nuotraukų archyvą laikyti debesyse, todėl dabar neįsivaizduoju savo kompiuterio be šios programos. Iš tikrųjų, labiau norėčiau naudoti iCloud, bet ji dar serga kaikuriomis vaikiškomis ligomis.
 • Sublime Text – paprastas, bet kartu labai galingas tekstinis redaktorius. Kaina ($70) šiek tiek kandžiojasi, bet galima nepirkti, bandomoji versija yra neribojama.
 • Spotify – muzikos klausimuisi. Ką čia daugiau bepridursi.
 • Viscosity – tiesiog nuostabus OpenVPN klientas ir vertas išleistų $9.
 • Cornerstone – puikus SVN klientas. Verta pažymėti, kad Versions yra tokiame pačiame lygyje pagal gerumą ir kainą (59€). Kitas darbines programas atskirai paminėsiu žemiau.
 • CleanMyDrive – tvarkos mylėtojams skirta programa, kuri pašalina .DS_Store, Thumbs.db, .Spotlight ir kt. nelabai reikalingus failus.
 • coconutBattery – Macbook baterijos stebėjimas. Viena iš pagrindinių Macbook pakeitimo priežaščių man yra greitas baterijos išsenkimas. Dėl šios priežasties stengiuosi tausoti bateriją ir stebėti jos būklę.
 • Spectacle – nedidelė programėlė, skirta valdyti Finder langus.

Taip pat atskiro paminėjimo verti darbiniai įrankiai – CodeKit ($32), ImageOptim (nemokama), Sequel Pro (nemokama), SourceTree (nemokama), Poedit (19,99 €), Microsoft Remote Desktop (nemokama), SiteSucker (4,99 €) ir Sketch 3 (99,99 €).

Komentaruose lauksiu jūsų mėgstamų programų pavadinimų.

Published by: Igor in Me, Myself And I, Obuolių pasaulis

Comments

laumaraslm
2015-01-19 at 15:27

Day-O – must have už normalesnį kalendorių nei native OSX
Atom – naujas bandomas editorius šalia sublime
Box Sync – už 50 Gb backupinimą
Clean Memony – už atminties valdymą
Dash – mokama, super kontextini helpas
Skim – už galimus kopijuoti komentarus iš PDF
P4Merge – kad palyginti tekstus
Sequel Pro – padraskyti MySql
Teamviewer ir VirtualBox – na, šias visi žino

pauliusp
2015-01-19 at 15:33

Prie darbinių įrankių paminėčiau dar Slicy programėle – http://macrabbit.com/slicy/ (labai patogu dirbantiems su iOS appsais).

Julius
2015-01-19 at 16:39

Gitui naudoju Tower.
Paprastas txt redaktorius – TextWrangler, nemokamas ir geras.
Box – užkniso savo darbo greičiu, tiksliau stabdymu ir skrenda lauk inspite of savo 50gb.
JellyfiSSH – ssh prisijungimų valdymas, kažkiek kainuoja, bet nedaug.

Dominykas
2015-01-19 at 18:41

SizeUp!

Vaidas Zilionis
2015-01-19 at 19:31

Nuo manęs pridedu dar kelis:
alfredapp.com (su mokama papildomu vertė kyla astronomiškai)
mplayerx – mielesnė video programa nei VLC. Tik ant kaikurių (retai) MKV failų lūžta
Transmission -> torentukai
CleanMyMac 2

Leave a Reply

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.