2009-10-02 - No Comments!

2009 m. valstybės institucijų interneto svetainių atitikimo bendriesiems reikalavimams tyrimas

Kiekvienais metais IVPK organizuoja tyrimą, atskleidžiantį kaip valstybinės bei savivaldybių institucijos ir įstaigos atitinka Bendrųjų reikalavimų valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų interneto svetainėms aprašą. Tyrimo išvadas analizuoja ir priima atitinkamus tolimesnių veiksmų sprendimus LR Vyriausybės Informacinės ir žinių visuomenės plėtros komisija. Tačiau ar yra teigiami pokyčiai?

Atliktas Tyrimas parodė, kad Bendrųjų reikalavimų valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų interneto svetainėms aprašą daugiausiai atitinka ministerijų (75 proc., 2008 metų rodiklis – 72,7 proc.), apskričių viršininkų administracijų (67,9 proc., 2008 metų rodiklis – 69,2 proc.), Vyriausybės įstaigų ir Vyriausybei atskaitingų institucijų (65,6 proc., 2008 metų rodiklis – 61,2 proc. ) bei Savivaldybių (63,4 proc., 2008 metų rodiklis – 52,1 proc.) interneto svetainės, teisminės valdžios institucijų (29,9 proc. 2008 metų rodiklis – 39,8 proc.), Seimui atskaitingų institucijų (48,3 proc., 2008 metų rodiklis – 41,2 proc.).

Lyginant šių metų įstaigų interneto svetainių atitikimą su 2008 metų duomenimis galima teigti, kad didžiosios dalies įstaigų pažanga sąlyginai nežymi. Įdomiausia, jog aukščiausios valdžios institucijų interneto svetainių atitikimo rodikliai yra pakankamai žemi. Šių įstaigų interneto svetainių atitikimo vidurkis 38,8 proc. Nesuprantu, kaip galima reikalauti ką nors iš kitų, kai savo dar nesutvarkė?

Pirmadienį (2009 m. spalio 21 d.) LR Vyriausybė svarstys Bendrųjų reikalavimų valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų interneto svetainėms aprašo pakeitimo projektą.

Šiame projekte aprašas išdėstytas nauja redakcija ir padaryta daug pakeitimų, siekiant labiau suvienodinti interneto svetaines, padaryti jas prieinamesnes, patogesnes ir atviresnes vartotojui ir t. t.

Projektas, mano manymu, yra geresnis (pažymėtina, kad kai kurių planų vis dėlto buvo atsisakyta dėl lėšų trūkumo) nei buvo, tačiau kažko jame trūksta. Savo pastebėjimus nusiunčiau į IVPK. Tikiuosi ateityje sulauksime tinkamo aprašo ir geresnės jo vykdymo kontrolės.

Published by: Igor in Interneto svetainių kūrimas

Leave a Reply

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.