2009-07-16 - 2 comments

Akiniai nuo saulės: 3 etiketo taisyklės

Nesu geras etiketo žinovas, tačiau, mano manymu, bent paprasčiausius dalykus būtina žinoti, todėl kartais nuo karto savo dienoraštyje su minkštomis sienomis rašysiu apie etiketą. Tai bus naudinga ir man, ir tiems kas skaito. Taigi pirmas įrašas apie saulės akinius. Kodėl? Visgi vasara... O vienas iš svarbiausių vasaros aksesuarų - akiniai nuo saulės. 3 taisyklės...

1. Saulės akiniai skirti saugoti nuo saulės.
Saulės akinius įprasta nešioti tik saulėta diena, nes jų paskirtis - apsaugoti nuo saulės. Nepatartina jos nešioti kai yra apsiniaukę.  Jei nėra saulės, geriausia juos tiesiog paimti su savim.

2. Saulės akiniai yra aksesuaras, skirtas akims, o ne plaukams.
Įeidami į patalpas arba nesant saulei, būtina nusiimti akinius ir padėti į tam skirtą dėklą. Paskutiniu metu tapo įprasta sutikti gatvėje žmones, ypač merginas, kuriuos nešioja akinius ant galvos vietoje lankelio plaukams arba galvoja, kad taip madinga. Oi, kaip jie ir jos klysta.

3. Būtina nuimti akinius, kai bendraujama su kitu žmogumi.
Susipažinimo metu, sutikus pažįstamą ar užkalbinus praeivį, būtina nuimti akinius, ypač jei yra tamsūs. Nepamirškite, kad akys - sielos veidrodis. Todėl leiskite pamatyti jūsų sielą. Išimtis - bendravimas paplūdimyje. Čia užtenka nuimti akinius bendravimo pradžios metu, vėliau galima uždėti akinius atgal ant akių.

VLKK primena:
Labiau įprasta naudoti akiniai nuo saulės, tačiau saulės akiniai – ne klaida, nes paskirtis lietuvių kalboje reiškiama ir kilmininku.

Published by: Igor in Elgesio taisyklės, Kalba ir jos kultūra

Comments

Iustae
2009-08-13 at 21:39

na, dėl trečio punkto pritariu, bet dėl kitų dviejų – tikrai ne. jei saulės akiniai yra tavo įvaizdžio dalis, gali su jais ir tamsiam klube staipytis. ir nematau nieko blogo akinius užsikelti ant galvos. juk čia ne apatiniai, išlindę iš po džinsų :)

Ramune
2009-08-17 at 12:08

Dabar busi net labai geras etiketo ir protokolo zinovas :)

Leave a Reply

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.