2010-01-18 - 6 comments

Archyvams e. laiškuose – NE!

Beveik visada, kai gaunu archyvą prisegtą prie laiško, priimu tai kaip savotišką nepagarbą. Galbūt aš – egoistas, bet man toks būdas nepatogus, be to, yra gaišinamas mano laikas. Praėjo dial-up laikai, nebūtina skaičiuoti (atskira kalba apie mobilųjį internetą) išsiųstus/gautus kilobaitus. Pateisinu, tik kai archyvas naudojamas dideliems kiekiams failų sujungti į vieną failą, bet tikrai nesuprantu, kai atsiunčiamas vienas word dokumentas, įdėtas į archyvą. Kodėl aš toks kategoriškas? Viskas paprasta:

  • E. pašto paslaugų tiekėjų (Gmail, Yahoo ir t.t.) svetainės bei šiuolaikinės e. pašto programos leidžia peržiūrėti daugelį failus (bet ne archyvus!), neparsiunčiant jos į kompiuterį ar nereikalaujant papildomos programinės įrangos. Laiko skirtumas tarp greitos dokumento peržiūros ir išarchyvuoto dokumento peržiūros yra ženklus. Be to, iš kitos pusės, įkeliant failą į archyvą, taip pat gaišinamas laikas.
  • Dokumentai archyve reikalauja turėti 2 programas vietoje vienos, t.y. reikalinga ne tik dokumento peržiūrai skirtą programinę įrangą, bet ir archyvavimo programa.
  • Vartotojai, kurie naudojasi mobiliais telefonais pašto peržiūrai, negali peržiūrėti dokumentų archyve. Pvz. iPhone vartotojai.
  • Siųsdamas archyvą, siuntėjas labai retai pagalvoja ar gavėjas mokės atidaryti archyvą. Negalima pamiršti, kad yra nepatyrusių vartotojų, kurie gali turėti sunkumų atliekant veiksmus su archyvais.

Reziumuojant, noriu dar kartą parašyti – „Archyvams e. laiškuose - NE!“ bei įmesti puntuką į Omnitel, kurie siunčia suarchyvuotas sąskaitas, daržą.

Comments

Aurimas
2010-01-18 at 11:24

O aš nekenčiu, kai siunčia daugiau kaip du-tris failus ne archyve. Nes dažniausiai man tų failų reikia kompiuteryje, o ne kažkur kitur.
Bent jau gmail’as turi „download all” funkciją. Tai jei siunčia gmail’an tai didelės bėdos nebematau.

    Igor
    2010-01-18 at 13:30

    El. pašto klientai turi galimybę išsaugoti visus failus iškart, o Gmail ir kt. svetainės – parsisiųsti visus failus archyve, todėl nematau tikslo failus papildomai archyvuoti. Gavėjui turi likti teisė rinktis.

Mantas
2010-01-18 at 12:29

Kai daugiau failų, tai dažniausiai metu į archyvą, nes nepatogu siųstis paskui po vieną. Bet kai tėra vienintelis failas, tai archyvuot tikrai visiška nesąmonė.
Visiškai sutinku.

Dali.us
2010-01-18 at 13:00

Nus, čia nuo situacijos priklauso. Būna.. siuntinėjamės exel’iukais po 50Mb. Ne visos dežutės tiek ir praleidžia. Buna, kad gavėjo paštas automatiškai atmeta visus .doc, .xls ir pan. Būna žmonių su lėtu internetu (kaip aš).

Visko būna.

Man žymiai labiau nepatinka kai siuntinėjau keistų formatų failus (pvz word 7 .docx :)

    Igor
    2010-01-18 at 13:34

    Visada viskas priklauso nuo situacijos. Neturėjau omeny kraštutinumų :)
    Pvz. Omnitelis siunčia savo sąskaitas PDF formatu, suarchyvavę, sutaupo 10 kb, bet sukelia papildomų nepatogumų.

Javainis
2010-01-19 at 15:53

Ne visiems dial-up laikai baiges…

Leave a Reply

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.