2009-11-25 - 4 comments

Bendravimo mobiliuoju telefonu etiketo taisyklės

Šiais laikas beveik visi turi mobiliųjų telefoną. Tačiau ne visi žino bendrąsias bendravimo mobiliuoju telefonu etiketo taisyklės. Rodos, kas gali būti paprasčiau. Mobilusis beveik nesiskiria nuo stacionaraus telefono, todėl turėtų galioti tos pačios taisyklės. Bet yra šiek tiek kitaip: egzistuoja vienas esminis skirtumas – naudojant mobiliųjų ryšį, negalime numatyti kokioje situacijoje yra žmogus, kuriam skambiname. Dėl šios priežasties, bendravimo mobiliuoju telefonu etiketo taisyklės šiek tiek skiriasi.

Taigi bendrosios bendravimo taisyklės:

Kai jūs skambinate

 • Kaip jau ir minėjau, kai jūs skambinate kažkam į mobilųjį telefoną, dažniausiai nežinote, kokioje situacijoje yra žmogus, kuriam skambinate, todėl, pirmiausia, reikia atsiklausti ar kito ragelio gale esančiam žmogui patogu kalbėti. Be abejo, prieš šį klausimą reikėtų pasisveikinti, tačiau nereikia išlaikyti pauzės tarp pasisveikinimo ir klausimo, t.y. nereikia laukti, kol su jumis taip pat pasisveikins. Pvz. „Sveiki. Ar galite dabar kalbėti?“
 • Jei abejojate, ar žmogus, kuriam skambinate, yra įvedęs jūsų numerį į savo telefoną, geriausia, pokalbio pradžioje prisistatyti.
 • Jei žmogus, kuriam skambinate, neatslepia, reiškia jis negali šiuo metu kalbėti arba negirdi telefono skambučio. Gerbkite žmogaus teisę neatsilėpti. Patariama maždaug po 8 telefono signalų padėti ragelį ir perskambinti vėliau. Laiko tarpas, po kuriuo perskambinti priklauso nuo situacijos svarbos, tačiau nereikia skubėti. Kiek kartų perskambinėti nėra nustatyta, tačiau turbūt patys suprantate, kad 10 praleistų skambučių iš vieno žmogaus atrodo nerimtai. Galiausiai, jei neprisiskambinote pvz. po 3 kartų, parašykite SMS žinutę, kurioje trumpai išdėstykite skambučio temą.
 • Jei žmogus, kuriam skambinate, atmeta jūsų skambutį, reiškia jis yra užimtas, todėl perskambinti dar kartą nepatariama.
 • „Švyturėliai“ yra priimtini tik bendraujant draugų ir pažįstamų rate arba, jei iš anksčiau buvo susitarta dėl šiuo veiksmo.

Kai jums skambina

 • Turite teisę neatsiliepti. Niekur nėra nustatyta, kad turite būtinai atslėpti. Tačiau, iš žmogiškosios pusės, yra nekorektiška neatsiliepti, nes, jei žmogus jums skambina, reiškia jam kažko iš jūsų reikia ir tai galimai yra svarbu ir jums.
 • Jei esate užsiėmęs galite atmesti skambutį arba greitai pakelti ragelį ir nelaukiant pasisveikinimo, maloniai pasakyti, kad šiuo metu esate užimtas ir vėliau perskambinsite, arba paprašyti, kad perskambintų jums patogiu laiku.
 • Jei dėl kažkokios priežasties praleidote skambutį, patariama perskambinti pačiam arba bent parašyti SMS, kad jau esate pasiruošęs kalbėti.

Tiek patarimų šiam kartui. Ar žinote kitų taisyklių?

Published by: Igor in Elgesio taisyklės

Comments

DNR
2009-11-25 at 12:40

Esu ir aš savo mobiliojo telefono naudojimo taisykles susidėliojęs – http://www.tykiai.lt/2009/01/musu-draugas-mobilusis-telefonas/. Pasirodo, kai kas sutampa :)

  Igor
  2009-11-25 at 14:37

  Šaunu.
  Planavau dar rašyti antrą dalį – apie atsakinėjimą, kai esama viešoje vietoje, apie SMS patogumą ir t. t. Bet tikriausiai jau nerašysiu :) Beveik visos likusios mintis yra tavo puslapyje.

ккк
2009-11-26 at 15:36

Спасибо, полезная информация.

Irma
2011-07-06 at 13:42

Visada naudinga pasiskaityti apie etiketo taisykles, tad ačiū tau :).

Leave a Reply

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.