2009-08-18 - No Comments!

Biliardas ir etiketas

Pasirodo, net biliardas turi savo etiketą. Biliardo etiketas tai rinkinys rašytų ir nerašytų taisyklių bei normų. Aišku, čia galioja bendrosios etiketo taisyklės, tačiau yra ir taisyklių, kurios naudojamos tik žaidžiant biliardą.

Būtina gerbti priešininką ar/ir kitus žaidėjus

Biliardas – tai žaidimas, net varžybos, tačiau kartu tai ir bendravimas. Šis bendravimas turėtų vykti taip, kad netrukdytų kitiems, todėl nepriimtina garsiai kalbėti, komentuoti ir kitaip pernelyg karštai reikšti emocijas. Kiti žaidėjai, kaip ir jūs, nori apmąstyti situaciją ir nekliudant padaryti smūgį. Todėl, kai eilė smūgiuoti perėjo priešininkui, patartina prisėsti ir ramiai stebėti įvykius ant stalo bei laukti savo eilės. Geriausia, jei neskleistumėte erzinančių garsų (pvz. švilpimas, burbimas, mušinėjimas pirštais į stalą ir t. t.), nebūtumėte prie stalo priešininko tiesioginio matymo zonoje ar už nugaros.
Nepatarinėkite, jei jūsų nepaprašė, nekritikuokite priešininko ar savo nepavykusio smūgio. Po gero smūgio, priešininkas nėra giriamas, tačiau jei norima pažymėti, kad buvo padarytas geras smūgis galima tai parodyti ženklu: žaidžiant amerikietiškąjį biliardą (angl. pool) – spragtelėjimas pirštais, angliškąjį biliardą (angl. snooker) – keletas negarsių smūgių su delnu į stalo kraštą, tarsi aplodismentai.
Po pralaimėjimo žymiai stipresniam varžovui, jis nėra giriamas ar sveikinamas su pergale, užtenka tik padėkoti už partiją, žaidimą.
Jei kamuoliukas netyčia įkrito į skylę, t. y. Jums nusišypsojo likimas, patartina atsiprašyti priešininko už šį netikėtumą.
Nelaukite kol priešininkas pasakys, kad Jūs suklydote, elkites pagal taisykles (pvz. žaidžiant amerikietiškąjį biliardą, paduokite baltą kamuoliuką). Bet kokie veiksmai ant stalo vykdomi, tik sustojus visiems kamuoliukams, todėl įvykus klaidai, neskubėkite stabdyti kamuoliukų judėjimo.

Jei prie kitų stalų žaidžia kiti žaidėjai, pasistenkite netrukdyti jiems: nekliūdikite žaidėjo, kuris atlieka smūgį (geriausia palaukti kol bus padarytas smūgis), nekomentuokite, nekritikuokite, nepatarinėkite. Jei žaidžia nepažįstami žmonės, patartina išvis stebėti iš toliau bei vengti nuolatinio stebėjimo.

Būtina saugoti žaidimo įrangą ir įrankius

Biliardo stalas, lazdos, kamuoliukai nėra pigus malonumas, todėl būtina saugoti jos:

  • Jei eilė ne jūsų, laikykite lazdą vertikaliai arba pastatykite/padėkite į jai skirtą vietą, kad jį nenukristų;
  • Negerkite, nerūkykite, nevalgykite prie/virš biliardo stalo;
  • Negalima sėsti ant aptrauktos stalo dalies. Pagal biliardo taisykles galima atsisėsti ant stalo krašto tik taip, kad viena koja lestų grindis;
  • Visada malonu rasti daiktus būtent toje vietoje kur ir tikėsi juos rasti, todėl pasinaudoję pagalbinę lazdą, padėkite ją į vietą.

Malonaus žaidimo, susitiksime prie biliardo stalo.

Published by: Igor in Elgesio taisyklės

Leave a Reply

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.