2010-06-11 - 8 comments

Interneto svetainių dizainerio darbas

Dizaineris skiriasi nuo menininko tuo, kad jis yra apribotas užsakovo sąlygomis, potencialių klientų lūkesčiais, esama situacija rinkoje, t.y. jam tenka dirbti tik su tuo kas lieka po užduoties analizės. Svarbiausias dizainerio tikslas – suteikti kuriamam objektų reikalaujamą tikslą (rašydamas žodį „tikslas“ turėjau omeny bet kokį puslapio tikslą: pardavimo didinimas, patogumo gerinimas ir t. t.). Dizainerio darbo ribos yra labai plačios. Dizaineris privalo dalyvauti visuose objekto kūrimo etapuose: nuo susitikimo su užsakovo iki bendravimo su programuotojais, nuo analizės darbų iki testavimo. Bendrai, pastaruoju metu pastebima tendenciją, kad dizaineris tampa galima sakyti projektų vadovu.

Taip pat svarbus dalykas – pasitikėjimas tarp užsakovo ir dizainerio. T.y. jau pačiame projekto etape reikia aptarti ir aprašyti (!) visas tolimesnio darbo  sąlygas. Nors dizaineris turėtų tarnauti užsakovui, tačiau nereikėtų pamiršti ir apie savo/darbdavio interesų. Dažnai pasitaiko „neadekvačių“ klientų, kurie per savo žinių trūkumą tam tikroje srityje, vadovavimo norą ar dėl kitų priežasčių, kišasi į dizainerio darbą. Dėl šių priežasčių neturi nukentėti darbo kokybė, įmonės pelnas bei santykiai su klientais, todėl jau bendradarbiavimo pradžioje reikia paaiškinti visą darbo procesą bei aptarti galimas pasitraukimo sąlygas bei įsipareigojimus, jei kažkuriai iš pusių netiks bendradarbiavimas. Viso projekto metu užsakovas ir dizaineris turėtų tapti viena komanda.

Bendrai, darbas internete skiriasi nuo dizainerio darbo (išskyrus, turbūt viešųjų erdvių dizainerius), nes darbai internete iškart matomi. Juos galės matyti, vertinti, kritikuoti ir t.t. bet kuris lankytojas. Nepamiškite apie šias paprastas tiesas. Sėkmės darbuose.

Published by: Igor in Subjektyvūs pastebėjimai

Comments

OUTrum
2010-09-17 at 09:50

Labai geras straipsnis ;)

Sk
2011-06-23 at 11:36

„Bendrai, pastaruoju metu pastebima tendenciją, kad dizaineris tampa galima sakyti projektų vadovu.” – gal galima konkrečiau kuriose įmonėse tai yra arba kur tai pastebėta?!
Asmeniškai kategoriškai nesutinku, nes čia tas pats kas programuotojas-dizaineris ir iš mano žinomu tikrai rimtų IT įmonių, nei vienoje tokio nėra, projektų vadovas yra projektų vadovas ir beje, pabandykit duoti pilną bendravimo laisvę dizaineriui su užsakovu, pamatysit rezultatą :) Atsiprašau, bet man atrodo, kad čia ne visai pagrįsta nuomonė.

  Igor
  2011-06-27 at 12:35

  Ačiū už gerą komentarą.

  Šiek tiek pabūsiu egocentrišku ir pradėsiu nuo savęs :) Į mano pareigas įeina susitikimai su klientais, analitinis darbas ir idėjų generavimas, vartotojų testavimas, pagalba rašant specifikacijas (pats, ačiū Dievui, nerašau), wireframe kūrimas, grafinis dizainas (~60 proc. darbo laiko), programuotojų komandos pasirinkimas ir jų priežiūra, sukurto produkto testavimas. Dėmesio, klausimas… Kokia mano profesija? Realiai nesu nei dizaineris, nei projektų vadovas. Įmonėje, kurioje dirbu esu įformintas kaip projektų plėtros vadovas. Kituose įmonėse panašius žmones vadina kūrybos vadovais, vyr. dizaineris ir pan. Nuo projektų vadovo skiriuosi tuo, kad visiškai neužsiimu su finansais, nedarau pardavimų ir nededu parašų.

  Jūs sarkastiškai rašėte:

  pabandykit duoti pilną bendravimo laisvę dizaineriui su užsakovu, pamatysit rezultatą

  Tą patį galiu pasakyti ir apie projektų vadovus. Dažnai projektų vadovai kalba apie tai ką neišmano, o galiausiai dizaineris lieka kaltas :)
  Iš savo praktikos žinau šimtus atveju, kai buvo sutaupyti pinigai vien todėl, kad susitikime su užsakovais dalyvavo dizaineris.

  Kas liečia įmones – hmm.. na tarkim Indigo kids ir jų daugeliui pažįstamas dizaineris Zbigniew Gieczys. Jis dizaineris ar projektų vadovas? Su didelėmis „rimtomis“ įmonėmis šiek tiek sunkiau. Jos dažnai būna nelanksčios, todėl mano samprotavimai labiau apie mažas ir vidutines įmones, tačiau tarp didelių įmonių taip pat yra tokių žmonių. Šiam momentui į galvą šauna – Jonathan Ive iš Apple, prancūzas Jean-Baptiste Auvray ir t. t. Jie nėra interneto svetainių dizaineriai, bet yra dizaineriai bendrąja prasme :)

Sk
2011-07-01 at 14:06

Sutinku, kad galima pabūti ir testuotoju ir projektų vadovu bei ir programuotoju :) jei pats projektas smulkus, t.y. paprastas reprezentacinis puslapis. Bet kai yra daug funkcionalumo iš back-end, kur sistemą reikia testuoti su automatiniais testavimais, rašyti skriptus, kur daug loginių sąryšių, na atsiprašau, aš nelabai įsivaizduoju testuotojo-dizainerio arba dar geriau, kokio programuotojo-dizainerio (tiesiog mačiau tokius skelbimus, čia man tas pats kas autošaltkalvis-barmenas :) )
Tikrai tikiuosi, kad visus savo išvardintus darbus darote tikrai gerai, kaip tikras tos srities specialistas, aš asmeniškai taip tikrai negalėčiau ;)

Dizainerė
2013-08-01 at 13:21

Geriausi dizainerių darbai gimsta tuomet, kai užsakovai neriboja laisvės, neskubina ir nekelia streso :)

  Igor
  2013-08-06 at 14:37

  Drįsčiau nesutikti su jūsų nuomone, nes neįsivaizduoju dizainerio darbo be ribojimų. Dizaineris sprendžia problemas, o ne meną daro.
  Įsivaizduokite, į jus kreipiasi klientas ir sako: „Neskubėk, duodu laisvę ir daug pinigų, padaryk man patį geriausią dizainą pasaulyje.“. Galiu lažintis, kad galutinis rezultatus bus prastesnis nei vidutinis jūsų darbas. Ir tam yra paprasta paaiškinimas – normaliai dizaineris prieš pradedamas dirbti turi užduoti šimtai klausimų: į ką orientuotas produktas? kokią žinutę jis turi nešti? kokią problemą jis sprendžia? ir t.t. Iš atsakymų į šiuos klausimų gimsta ribojimai.

Silvija
2016-05-26 at 13:00

Buvo įdomu paskaityti, man kaip būsimai dizainerei. Aš ir manau svarbiausia, kad puslapio dizaineris sugebėtų patenkinti kliento lūkesčius, bei įgyvendinti pateiktas idėjas būtent taip kaip ir yra norima.

Leave a Reply

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.