2009-07-23 - 6 comments

Kova prieš rašymą šveplai ar iškreiptai

Skaityti tekstą, parašytą šveplai - tai kaip skaityti užrašytą šūdu ant sienos: lyg ir suprantama viskas, ir vis tiek nemalonu.

Nežinau, kas šios citatos autorius, bet man jį patinka. Jį atskleidžia mano vidinį jausmą, kai skaitau pvz. delfi.lt ar alfa.lt komentarus. Be abejo, didelė pagarba delfi.lt už tai, kad jie prašo saugoti kalbą ir rašyti komentarus lietuviškomis raidėmis, bet tai neveikia. Todėl siūlau filtruoti ir nepraleisti šveplai ar iškreiptai parašytus komentarus. Aišku, problema yra filtravimas. Bet, šioje vietoje, manau, programuotojai pasakytų, kad nėra nieko neįmanoma. Pradžiai, pvz. galima būtų filtruoti pagal paprasčiausius šveplai parašytus žodžius: ka (ką), as (aš), stai (štai), kodel (kodėl) ir t. t. Tai pat, reikėtų filtruoti pagal nelietuviškas raidės - w ir x.
Papildomai galima būtų pabraukinėti neteisingai parašytus žodžius (panašiai kaip kalbos tikrinimas teksto redaktoriuose) ir rašyti patarimus iš kalbos kultūros.
Idėja lieka idėja. Netikiu, kad kada nors pamatysime ją įgyvendintą ir kad kažkas išdrįs komentaruose blokuoti komentarus ar mokyti vartotojus, kurie parašė šveplai.

Comments

Rytis
2009-07-23 at 23:29

Sveikas. Tikrai pritariu šiam straipsniui, bet ir pats nevisiškai rašai lietuviškai :) Visų pirma rašant taip toliau trumpinį reikia dėti tarpą po pirmo taško ir tada sekančią t raidę rašyti iš mažosios (t. t.) :) Be to Continue reading “Burbuliatorius #003″ manau taip pat turėtų būti lietuviškos kabutės tokios kaip straipsnyje Algirdas Steponavičius (1927). Tikiuosi supratai ką norėjau pasakyti.
Sėkmės rašant toliau.

  Igor Gubaidulin
  2009-07-24 at 09:05

  Ačiū už pastebėjimus. Ateityje žinosiu ir pasitaisysiu. Lietuvių nėra mano gimtoji kalba, todėl visada malonu, kai žmonės draugiškai pataria kas blogai :)

Interesantas
2009-10-07 at 07:28

Man asmeniškai, sveplumas netrukdo, bet užknisa juodai shweplumas ;)

Kęstutis
2010-01-02 at 05:23

Gal tegul geriau sudlenkiai, bulbaschai ir kitas Vilniaus zbrodas pradeda kalbeti lietuviskai. O sveplas tekstas man asmeniskai „pofig”

  Igor
  2010-01-03 at 14:59

  Kodėl lietuvių kalbą turėtų gerbti kiti ir ją naudoti, jei patys lietuviai jos negerbia?

Leave a Reply

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.