2009-06-28 - 2 comments

Lengviau įsimenami slaptažodžiai

Dažnai interneto svetainių kūrėjai neleidžia pasirinkti slaptažodžio, o tiesiog sugeneruoja ir atsiunčia e. paštu. Man tokia praktika patinka ir lygtais būtų viskas tvarkoje, tačiau yra viena problema - sugeneruotų slaptažodžių beveik neįmanoma įsiminti (pvz. paskutinį, kurį gavau buvo PIP)AGOn92tope), o ieškoti kur pakeisti dažniausiai nėra noro, todėl siūlau interneto kūrėjams generuoti slaptažodžius, turinčius prasmę: Zuikis5Puikis, 3MylimiBatukai ir t.t. Turbūt sutiksite, kad šiuo slaptažodžių patikimumas yra gan aukštas, tačiau paprastiems vartotojams tokie slaptažodžiai patogesni.

Comments

bim_bam
2009-10-24 at 02:47

Tokiem slaptažodžiai reikėtų žodyno (baigtinis žodžių skaičius) ir dar gramatikos, kuri iš žodyno generuotų nors kiek rišlius slaptažodžius (kitaip vartotojai, tikriausiai neatsimins), didžiųjų raidžių bet kur, taip pat, neprikaišiosi, tad gauname dar mažesnį variantų skaičių. Pasistengus žodyną galima išsiaiškinti, taisykles, taip pat. Jei projektas didelis, tai jau turėtum problemų, nes pavyktų parinkti nemažos dalies vartotojų slaptažodžius.

    Igor
    2009-10-24 at 12:13

    Nematau tame problemos, žodynui galima panaudoti betkokį tekstą: wikipedia, naujienų portalai ir t. t. Taisyklės būtų irgi nesunku apibrėžti, tad net dideliam projektui neturėtų būti problemų parinkti slaptažodžius.

Leave a Reply

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.