2010-05-03 - 5 comments

Lito ženklas

Specialius ženklus turi ne tik pačios populiariausios valiutos kaip euras (€), Jungtinių Valstijų doleris ($), svaras sterlingų (£ arba ₤), Japonijos jena (¥) ar Kinijos juanis (Ұ). bet ir tokios kaip Tailando batas (฿), Ganos sedis (₵), Kosta Rikos kolonas (₡), Lenkijos zlotas (zł), Nigerijos naira (₦) ir t. t.

Kuo mes prastesni už kitus? Niekas nedraudžia valstybėms susigalvoti ir naudoti valiutos ženklą. Aišku, valiutos simbolis labiau reikalingas dėl grožio, bet jis turi ir praktinę naudą. Lito ženklą būtų patogu naudoti neoficialiuose dokumentuose, nes jis būtų trumpesnis nei visas valiutos pavadinimas arba oficiali jo santrumpa, t. y. nebereikėtų rašyti litai, lito, litą, Lt ir pan. Be to nežymiai sumažėtų rašalo naudojimas.

Dažniausiai valiutos simbolis sudaromas iš perbrauktos (viena ar 2 linijomis) didžiosios pirmos valiutos pavadinimo raidės, todėl galima būtų tiesiog naudoti taip: L.

UPD: Veni. Vidi. tinklaraščio straipsnis apie lito ženklą

Published by: Igor in Idėjos į geras rankas

Comments

Dominykas
2010-05-03 at 20:45

Zloto ženkle l raidė perbraukta, nes lenkų tokia abėcėlė, o ne todėl, kad ženklas…

  Igor
  2010-05-03 at 21:30

  Dominykai, teisingas pastebėjimas. Aš taip ir nerašiau :) Pirmame paragrafe išvardinti žinomi valiutų simboliai, trečiame – parašiau, kad „dažniausiai valiutos simbolis sudaromas iš perbrauktos (viena ar 2 linijomis) didžiosios pirmos valiutos pavadinimo raidės“. Zlotai pagal šį apibrėžimą netinka, tačiau zł yra vistiek valiutos ženklas, o ne sutrumpinimas.

  http://en.wikipedia.org/wiki/Zł

Svitoj
2010-11-12 at 16:01

Apgailėtina yra vogti kitų žmonių įrašus :D

  Igor
  2010-11-14 at 19:14

  Atsiprašau, bet, prieš kaltinant mane plagiajavimu, gal reikėtų nurodyti originalų įrašą? Ačiū.

  Igor
  2010-11-16 at 11:10

  Įrašą radau pats ;) Sveikinu, Jums mintis apie lito ženklą gimė beveik metais anksčiau nei man, bet vėlgi negražu iš jūsų pusės rašyti tokius komentarus. Sėkmės.

Leave a Reply

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.