2011-10-07 - 4 comments

Mitas Nr. 1: internete žmonės skaito

Myth #1: People read on the web straipsnio vertimas iš UX Myths (1 iš 5 išverstų)

Internete žmonės skaito nuosekliai tik tais atvejais, kai juos domina turinys. Bet, dažniausia, jie tik paviršutiniškai peržiūri puslapį, ieškodami paryškintų žodžių, reikšmingų antraščių, trumpų pastraipų, bei lengvai perskaitomų sąrašų. Jie skuba rasti reikalingą informaciją, todėl visa kita informacija, kuri atrodo nesvarbi, yra tiesiog praleidžiama.

Nesitikėkite, kad žmonės skaitys turinį, kuris sunkiai jiems skaitomas ar nėra svarbus. Dėl to internete patariama vengti ilgų tekstų, nereikalingų paaiškinimų, reklaminio pobūdžio teksto, bei rašymo apie nieką.

Kiek iš tikrųjų perskaito vartotojas?

Atvejai, kada žmonės skaito detaliau:

  • Jei lankytojas rado jį dominančią informaciją, labai tikėtina, kad jis perskaitys ir informaciją, esančią aplink.
  • Tyrimai rodo, kad žmonės, skaitydami savo malonumui, labiau įsigilinę perskaito pateiktą informaciją ir laiko skaitymą maloniu net jei skaito iš kompiuterio ekrano.
  • Kiti tyrimai rodo, kad yra interneto skaitytojų, kurie skaito metodiškai, t.y. kurie neperžiūri puslapio, o jį nuosekliai perskaito nuo viršaus iki apačios.
  • Dažniau su malonumu perskaitomi gerai struktūrizuoti puslapiai, suprojektuoti paviršutiniškam skaitymui.

Zoltán Kollin

Published by: Igor in Naudotojo sąsajos

Comments

frogsign
2011-10-10 at 11:25

Geras, naudingas straipsnis, užskaitau. Iš kur visą šitą info ištraukei?

    Igor
    2011-10-10 at 13:02

    Susitariau su http://uxmyths.com/ autoriais, kad išversiu visą svetainę, bet pritrūko savimotyvacijos. Atsirado kitos įdomesnės veiklos, todėl vertimą užmečiau. Norėčiau kažkada pratęsti ir ieškau bendraminčių. Gal norėtum prisijungti?

frogsign
2011-10-12 at 01:05

norėčiau, jeigu galėčiau išverstus tekstus skelbti savo puslapyje. Tekstai naudingi, verčiant galima pasitobulinti. Aišku, norėčiau įsitikinti, kad originalių tekstų kūrėjai pritaria vertimui :D

Leave a Reply

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.