2010-07-19 - 2 comments

Mokames galvoti apie vartotoją

Šiandien naršiau vieno tiekėjo vidinėje sistemoje ir susidūriau su 2 nemaloniais dalykais, kurių patarčiau vengti visiems.

Pirmiausia, neleiskite vartotojui be tam tikrų teisių matyti puslapius ar pabandyti atlikti veiksmus, kurių jam nepriklauso.  Pvz. vartotojas perkeliamas į užsakymo formą, užpildo ją ir tik paspaudęs patvirtinimo mygtuką gauna pranešimą, kad neužtenka teisių atlikti šį veiksmą. Banalu? Galbūt, bet ši klaida yra dažnai sutinkama. Jei vartotojas neturi teisių vykdyti tam tikrus veiksmus, tiesiog paslėpkite nereikalinga turinį ir praneškite vartotojui, kad jis neturiu tam teisių.

Antras dalykas, kuris užkliuvo, yra neaktyvūs mygtukai. Jei nusprendėte naudoti neaktyvių mygtukų paradigma (t.y. kol vartotojas neįvykdo visų reikalavimui, jis negali tęsti), nepamirškite paaiškinti vartotojui dėl kokių priežasčių mygtukas yra neaktyvus ir kokius veiksmus reikia atlikti, kad galėtų tęsti. Pvz. šiandien praleidau prie užsakymo formos pusvalandį, nes mygtukas buvo neaktyvus, o aš negalėjau suprasti kas yra blogai ir ką aš turėčiau atlikti.

Šiam kartui tiek. Nepamirškite apie savo vartotojus.

Published by: Igor in Naudotojo sąsajos

Comments

praeivis
2010-07-20 at 14:35

Nėra puslapių be trukumų – norėjau Jūsų RSS užsisakyti. Nuorodos nesugebėjau rasti. Nebent Jūs nemėgstat kai Jus per RSS skaito?

    Igor
    2010-07-22 at 16:01

    Jūs teisus, tikrai nėra, bet galima stengtis, kad jų būtų mažiau. Ačiū už pastebėjimą, įdėsiu matomoje vietoje nuorodą į RSS.
    Šiaip Firefox, Opera ir Safari turi nuorodą adreso juostoje, tereikia paspausti RSS ikonėlę.

Leave a Reply

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.