2010-04-23 - 4 comments

Nešiojamojo kompiuterio energijos taupymo patarėjas

Vakar, kai eilinį kartą išsikrovė nešiojamas kompiuteris, o aplink nebuvo elektros maitinimo lizdo, pagalvojau, kad trūksta programos, kurį padėtų pailginti nešiojamo kompiuterio (ar telefono) nepajungto prie elektros tinklo darbo trukmę.  Pabandžiau ieškotis internete, bet, deja, nieko panašaus neradau. Ieškojau programos, kurį patartų kokius veiksmus atlikti (pvz. sumažinti ryškumą, išjungti nenaudojamas fonines programas ar tarnybas, programiškai išjungti techninę įrangą ir t. t.), kad kompiuteris ilgiau išgyventų bei parodytų realų sutaupytą laiką. Baterijos veikimo trukmę galima pailginti 30-45 minutėmis, jei racionaliai naudosime energijos taupymo nustatymus. Keista ir nesuprantama, kodėl iki šiol nėra sukurto sprendimo, juk situacija ganėtinai dažnai pasitaikanti. Aišku, visus šiuos veiksmus galima atlikti pačiam (sumažinti ryškumą, išjungti nenaudojamas programas, ištraukti USB raktą, išjungti tinklo adapterius ir t. t.) , bet norėjosi ko nors elegantiško ir greito sprendimo.

Jei kam nors įdomu įgyvendinti tokią programą, galėčiau padėti su dizainu ir patogumo naudotis klausimais.

Published by: Igor in Idėjos į geras rankas

Comments

Mantas
2010-04-23 at 09:47

http://www.pbus-167.com
Čia kažkas panašaus. Bandžiau tais laikais, kai dar naudojau Windows. Nepajaučiau pagerėjimo, nors buvo ir teigiamų žmonių atsiliepimų.

  Igor
  2010-04-23 at 12:47

  Šiek panašu, bet ne tai. Norėtųsi kažkokio elegantiško sprendimo, pvz. kad pasakytų kokią programinę įrangą ar tarnybas išjungti su galimybe iškart tai ir padaryti.

  Beje, labiau domintų Mac skirta programa, nes Windows beveik nenaudoju.

Edvardas
2010-04-23 at 13:20

Lenovo savo kompiuteriuose įdiegia Power Manager programą – patogus sprendimas ir paprastas, bet į kitus kompiuterius vargu ar įsirašytų.

  Igor
  2010-04-23 at 14:30

  Tiesa, tačiau ta pati problema – programa valdo tik sistemos funkcionalumą, bet neatsižvelgia į įjungtas programas, pajungtus įrenginius ir t. t.

Leave a Reply

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.