2010-01-25 - No Comments!

Skolų etiketas

Pinigų skolinimas (o taip pat ir kitų daiktų) yra ganėtai „jautri“ paslauga. Skolindami ką nors, mes rizikuojame (ypač pirmą kartą), kad mums gali negrąžinti, o nepaskolinus – rizikuojame savo geru įvaizdžiu. Taigi, ką daryti tokioje situacijoje? Į pagalbą siūlau pasitelkti kasdienio etiketo normas.

Skolindami ką nors aptarkite grąžinimo laiką ir sąlygas. Prieš ką nors paskolinant, nesigėdykite paklausti apie grąžinimą bei aptarkite sąlygas. Šis patarimas ypač aktualus skolinant pinigus. Jei yra vėluojama grąžinti paskolintą daiktą arba pinigus, nebijokite apie tai priminti. Be abejo, toks priminimas yra nemaloni procedūra abiems, bet pagal etiketo normas jį yra priimtina. Paklausus apie skolos grąžinimą, skolininkas privalo atsiprašyti ir grąžinti arba nurodyti kitą grąžinimo datą. Geriausia neleisti tokiai situacijai įvykti.

Etiketo normos taip pat nusako, kad skolinant pinigus, galima susitarimą įtvirtinti raštu. Šiame veiksme nėra nieko įžeidžiančio. Pasikartosiu, skolinimas – yra „jautri“ paslauga, todėl šioks toks atsargumas yra priimtinas. Taip pat, nederėtų įsižeisti, jei jus vardą ir pinigų sumą, skolinantys įrašys į užrašų knygelę.

Jei matote, kad dėl kažkokių priežasčių negalite grąžinti skolos laiku, būtina apie tai įspėti žmogų, iš kurio daiktas arba pinigai buvo paskolinti, ir paklausti ar sutiktų jis dar šiek tiek palaukti. Gavus neigiamą atsakymą, būtina nedelsiant grąžinti skolą. Pvz. galima pasiskolinti pinigus iš kito žmogaus ir atiduoti skolą.

Smulki pinigų suma gali būti grąžinama matant 3 asmenims, didelė pinigų suma – tik privačiai. Rekomenduojama pinigus grąžinti be voko ko stambesnėmis kupiūromis. Smulkūs daiktai atiduodami susitikus, didesni – namuose arba kitoje patogioje vietoje. Daiktai turi būti grąžinami tokioje būklėje, kokia ji buvo skolinant. Jokiu būdu negalima grąžinti sugedusio daikto, motyvuojant prasta kokybe. Daiktas turi būti pakeistas nauju. Esant artimiems draugiškiems santykiams, galima aptarti daikto remonto galimybę.

Bet koks skolos aptarinėjimas girdint kitiems asmenims yra nepriimtinas. Taip pat nepriimtina aptarinėti skolos detalių su trečia šalimi. Skolos perleidimas galima tik, jei visos suinteresuotas šalis buvo informuoti bei sutinka.

Ir pabaigai, paskutinis patarimas – gavę neigiamą atsakymą į prašymą ką nors paskolinti, neįsižeiskite ir priimkite šį atsakymą be papildomų emocijų. Bet koks, net labai artimas žmogus neprivalo nieko jums skolinti.

Published by: Igor in Elgesio taisyklės

Leave a Reply

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.