Vandens yra visuose gyvuosiuose organizmuose ir jis būtinas gyvybei palaikyti. Gėlo vandens atsargos Žemėje nedidelės. Tuo tarpu didėjant žmonių skaičiui ir plėtojantis pramonei, vis daugiau vandens suvartojama ir kartu užkrečiama.
Šiandien prausdamasis iš ryto, pagalvojau, kad vandens čiaupo mechanizmas nesikeičia jau daug metų. Be to, visai neseniai kažkurioje iš ES ataskaitų skačiau, jog net iš blogai uždaryto vandens čiaupo gali prilašėti virš litro vandens per parą, t.y. per dieną veltui sunaudojamas litras gėlo vandens. Jei lašai gali padaryti tokią žalą, tai galima įsivaizduoti kiek vandens nubega kol mes pasirenkame tinkamos temperatūros vandenį.
Kodėl gi nepasinaudojus dabartinėmis technologijomis ir neišsprendus šios problemos? Žmogui galima iškart leisti pasirinkti norimą vandens temperatūrą, o vandens atidarymo mechanizmą reikėtų sujungti su 2 termodavikliais. Žinant vandens temperatūrą vamzdziuose, būtų galima iškart apskačiuoti ir paleisti norimos temperatūros vandenį. Čiaupo maitinimui nereikėtų papildomo elektros šaltinio, jis galėtų būti maitinamas begančio vandens sukuriamos energijos pagalba.
Published by: Igor in Idėjos į geras rankas