2011-07-25 - 6 comments

Švytuoklinė migracija

Vienas iš labiausiai beprasmiškų laiko leidimo būdų yra „commute“ ar švytuoklinė migracija. Žodynas šį terminą apibūdina kaip „kasdieninės arba reguliarios kelionės į darbą/mokslo įstaigą ir atgal“.

Ar kada susimastėte kiek laiko žmonės kasdien praleidžia viešajame transporte ar stovėdami kamščiuose pakeliui į darbą ar atgal? Kiek pinigų išleidžiama kurui arba bilietams viešajame transporte? Kokią įtaką aplinkai daro šios kelionės? Bendrai, kur žiūri ekologai? Jie sugeba prisikabinti, jei, neduok tu dieve, nužudysi uodą, bet kažkodėl visai nereaguoja, kad kasdien beveik milijonas Lietuvos miestų gyventojų keliauja į darbą ir atgal. Aš jau nekalbu apie tai, kad mūsų važiavimas į ofisus didina ofisų rajonuose NT kainas.

Šiuolaikiniame pasaulyje, kai daugelių ofisų darbuotojų pagrindinis darbas yra sėdėti prie kompiuterio, nėra jokio skirtumo tarp sėdėjimo prie kompiuterio vienoje patalpoje ir iš skirtingų kontinentų. Mano manymu, turi būti įvertinamas darbas, o ne sėdėjimas vienoje patalpoje.

Nesąžiningiausia tai, kad darbdaviai neskaičiuoja kelionės į darbą ir atgal kaip darbo laiko. Pvz. žmogus kasdien į ofisą ir atgal išleidžia valandą. Per darbo savaitę tai jau 5 val. Ar jums negaila šio laiko? Kodėl profsąjungos tyli? Manau, reikėtų darbdavius įpareigoti bent dalinai padengti važiavimo į ofisą išlaidas. Tada gal jie susimąstytų, kad dažnai nėra būtinybės būti vienoje patalpoje.

Nesupraskite manęs neteisingai, aš nesakau, kad reikia visiems dirbti iš namų. Teko dirbti freelance iš namų ir žinau, kad nuo darbo iš namų „stogas gali važiuoti.“ Paprasčiausiai, tai turėtų būti laisvo pasirinkimo klausimas. Aš prieš priverstinį važiavimą į ofisą. T.y. jei jums namie nesidirba, dirbkite ofise. Toli iki ofiso, yra coworking vietos (Vilniuje ir Kaune).

Inspiravo Ilijos Birman įrašas.

Published by: Igor in Subjektyvūs pastebėjimai

Comments

Adomas
2011-07-26 at 07:53

Mano sprendimas kol kas toks: važiuodamas į/iš darbo nuveikiu asmeninius interneto reikalus. Darbe/namie nebereikia ieškoti laiko soc. tinklams ir blogams :)

  Igor
  2011-07-26 at 09:45

  Gi dirbdamas namie, gali skirti tą pačią valandą asmeniniams reikalams :)

   Adomas
   2011-07-27 at 13:57

   Esminis dalykas, dėl ko nedirbu namie – bendravimas internetu/telefonu ir gyvai vis dar nepaprastai skiriasi. O kol kas darbe nuolatinis persimetimas keliais žodžiais yra būtinybė.
   Kita vertus darbe yra kondicionierius, dual-monitor darbo vieta su normalia kėde, stalu etc. Namie tektų dirbti ant sofos su laptopu karštame kambaryje. Arba nuomotis gerokai didesnį butą ir tuomet gerokai daugiau namų tvarkymu užsiimt :)

frogsign
2011-07-26 at 08:55

geriausia apsigyventi netoli ofisiuko ir įstaigų kurias dažnai lankai, taip labai daug laiko susitauopo. Man pėsčiom iki darbo 15min, su mašina apie 10 min. Tokios vietos kaip sporto salė, maisto prekių parduotuvės, ar kavinės irgi turi būti netoli.
Žinau žmonių, kur į nelabai mėgiamą darbą vilniuje viešuoju transportu varo virš valandos :( . Skamba truputį kvailai.

  Igor
  2011-07-26 at 09:31

  Kažkada ir darbą ar mokslus kasdien reikėdavo daugiau nei valandos į vieną pusę. Gyvenau Guriuose, o dirbau Pašilaičiuose. Buvo tragedija, bet kol buvau nepatyręs nelabai turėjau pasirinkimą. Dabar jau senai bučiau pakeitęs darbą.

ккк
2011-11-14 at 21:35

Когда работаешь в команде, на мой взгляд, необходимо, чтобы команда была в зоне неотложного контакта.

Leave a Reply

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.